Kurzy Feng-šuej a reiki - Šárka Horychová

Feng šuej

Co je to Feng-šuej?

„Vítr a voda“ – je starobylé umění harmonizovat tok prostorové energie staveb, které se v Číně úspěšně využívá již několik tisíc let.

Feng-šuej funguje na základě toku energie, která se nazývá čchi.

Abyste se na místě, kde žijete, cítili co nejlépe, je nutno umožnit energetickým proudům volný tok, aby nebyly blokovány a v nečinnosti.

Čchi se pohybuje ve spirálách a tento pohyb je třeba podporovat. Ostré rohy nábytku, hluboké výklenky nebo trámy mohou tok zdeformovat a způsobit tak vznik  škodlivé energie ša čchi. Dlouhodobé vystavování této špatné energii může způsobit pocity rozrušení nebo nemoc.

Klíčovou oblastí feng-šuej je rovnováha protikladných sil jin a jang. V souvislosti s domovem je vždy třeba z hlediska dokonalé harmonie vytvořit rovnováhu energie jin a jang.

Je-li pohromadě příliš mnoho doplňků zastupujících jednu sílu, okamžitě se mezi energiemi pokoje vytvoří nerovnováha.

Než začnete vylepšovat svůj domov, potřebujete pomocí kompasu zjistit směr domu. To vám umožní poznat, kde leží prvky a kde je umístěno osm oblastí úsilí. To jsou oblasti, jejichž kvalitu pak můžete doma obohacovat.

Vztahy mezi pěti prvky, směry kompasu a pa-kua jsou hlavními aspekty praktik feng-šuej.

Víme-li, jaký vztah mají jednotlivé prvky mezi sebou, může znalec feng-šuej vysvětlit, jak těchto pět prvků vytváří štěstí a smůlu a dokáže je ovlivňovat.

Jeden ze základních nástrojů feng-šuej je pa-kua /osmistranný symbol s jedním trigramem na každé straně/.

Poznáte, že feng-šuej má působivé účinky nejen na váš domov a prostředí, ale ovlivňuje i váš život. Změny domova vyvolají změnu vaší energie i pohled na váš život.

„Měníme-li sami sebe, měníme zároveň i naši Zemi a vesmír.“

Používání technik feng-šuej může být nesmírně prospěšné.

Poznáte, že jste to ………………… už kdysi kdesi ………………… znali.

 

Copyright © RockLive PROMOTION - 2010 All Rights Reserved - webové stránky Liberec - admin

Tesařské práce a poctivé klasické roubenky, výstavba, návrh, rady. TC Transcentrum komerční spisovna pro vaše písemnosti, skartace, archivace vše dle zákona. Kvalitní stříkací technika a airless čerpací technika.